Uwaga: w sprzedaży już najnowszy – lutowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!


Zimą brakuje nam słońca, kolorów kwiatów i zapachów przyrody. Co warto zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie? Okazuje się, że możemy sami wspomagać się w tym zakresie, stosując lecznicze właściwości światła, kolorów i aromatów, dzięki czemu skutecznie ograniczymy typowe dla tej pory roku dolegliwości!

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Przyszłość ROD w planach zagospodarowania miast”, „Znowelizowany Regulamin ROD już obowiązuje”.

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Kto ustala zasady wjazdu na teren ROD?”„Opłata inwestycyjna przy jednoczesnym zbyciu i nabyciu działki”.

● Rozpoczynamy nowy cykl artykułów „Czas na zmiany”, zachęcający do zaplanowania zmian na działce! W pierwszej części skupiamy się na kąciku wypoczynkowym. Co warto w nim zmodernizować? Jakie innowacje wprowadzić? Przedstawiamy też propozycje dwóch gotowych projektów miejsc do wypoczynku! 

● Siłownie plenerowe to obiekty, które łączą aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu. Miejsca te cieszą się dużą popularnością, są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego. Warto więc, aby coraz częściej powstawały także w rodzinnych ogrodach działkowych. Opisujemy różne rodzaje urządzeń występujących w siłowniach i doradzamy jak efektywnie i bezpiecznie z nich korzystać!