Uwaga: Nie przegapcie najnowszego, lutowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie m.in. aktualne porady i wiele wspaniałych inspiracji na zbliżający się sezon! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

● Postępujące w ostatnich latach skażenie środowiska, w którym żyjemy, staje się coraz większym problemem. Doradzamy jak zaprojektować przestrzeń działki, aby jak najlepiej odizolować się od zanieczyszczeń. Polecamy m.in. rośliny o najlepszych zdolnościach do pochłaniania pyłów, szkodliwych gazów, działające jak filtry antysmogowe a także chroniące przed hałasem!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy można zrzec się prawa do działki?”, „Jakie należy złożyć dokumenty, aby uzyskać członkostwo w PZD?”.

Kącik z kompostownikiem może być atrakcyjnym elementem działki i warto urządzić go tak, aby był funkcjonalny a jednocześnie estetyczny. Przedstawiamy różne sposoby na efektowną aranżację kompostownika! Zamieszczamy też trzy gotowe projekty pokazujące otoczenie kompostownika wraz z doborem roślin.

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Dlaczego warto uczestniczyć w walnym zebraniu ROD?”, „Rozszerzone porady prawne dla działkowców”.

Agrest nazywany jest winogronem północy, ma niewielkie wymagania, a jego smaczne owoce doskonale nadają się na różne przetwory (m.in. wykwintne wina). Polecamy najlepsze odmiany do uprawy na działce (m.in. odporne na choroby) a także ciekawe sposoby prowadzenia agrestu (szpalery, formy pienne), dzięki czemu będzie mógł stanowić dodatkową ozdobę działki!

● W artykule z nowego cyklu „Woda w ogrodzie” doradzamy jak gromadzić wodę opadową a później racjonalnie ją zagospodarować. Przedstawiamy różne systemy zbierania deszczówki, wyjaśniamy też co to są tzw. ogrody deszczowe i w jaki sposób je aranżować.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zimowe problemy w ogródku.

● Jak dobierać narzędzia do uprawy?

Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Warzywna nowinka – szpinak malabarski.

Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przedstawiamy 7 kroków w walce z otyłością!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!