Uwaga: już w sprzedaży najnowszy – lipcowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania u progu lata. Będą też najnowsze trendy w ogrodowej modzie, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!
● Lato to pora roku, która należy do kwiatów. Pojawiają się one w każdej grupie – jednorocznych, dwuletnich, trwałych, niezimujących i bylinach. Polecamy te najcenniejsze, kwitnące gatunki, które szczególnie warto wprowadzać na rabaty. Doradzamy też jak dobrze zaplanować rabatę kwiatową, aby cieszyć się jej urokiem praktycznie przez cały sezon wegetacyjny, oczywiście z punktem kulminacyjnym w okresie letnim.
● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Zwierzęta na działce w ROD”, „Czy zarząd ROD może odłączyć prąd działkowcowi, który zignorował obowiązek okresowej legalizacji licznika energii elektrycznej?”.
● O konieczności ochrony owadów zapylających nie trzeba już nikogo przekonywać. Do nasadzeń na działkach polecamy gatunki charakteryzujące się stosunkowo wysoką wartością nektarową bądź pyłkową oraz długim okresem kwitnienia. Odpowiednie kompozycje roślinne sprawią, że nasz ogród zamieni się kwitnący zakątek, obfitujący w pokarm dla pożytecznych zapylaczy od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.
● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: ”Kampania o przyszłość ROD”, „Rozdanie nagród w konkursie »Projekty zagospodarowania działek w ROD«”, „Narada instruktorów ds. ogrodniczych okręgów PZD”.
● Wiele rodzin z dziećmi spędza wakacje na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych. Jakie korzyści może przynieść to najmłodszym? Doradzamy co zrobić, by wspólnie spędzony czas był dla dzieci atrakcyjny i jak zainspirować je do działania. Okazuje się, że przyroda ma nam w tym zakresie bardzo wiele do zaoferowania!
Poza tym w numerze m.in.:
● Rady na czasie – lipcowe zbiory na działce.
● Polecamy dalie giganty!
● Przedstawiamy ogrodowe trendy z Chelsea Flower Show 2024.
● Aranżujemy miejsce wokół kompostownika.
● Budujemy podpory dla pnączy.
● Urządzamy działkę bez plastiku.
● Polecamy pyszne, zdrowe i orzeźwiające soki z warzyw i owoców!
A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!
Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!
Zapraszamy do lektury!