„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

Czerwiec to pracowity czas na działce. Aby nie przeoczyć ważnych zabiegów pielęgnacyjnych w tym terminie, warto zajrzeć do dodatku specjalnego „Mojego Ogródka” – Letnie cięcie roślin ozdobnych. Dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w artykule, nasze rośliny będą zdrowsze, a działka zyska na wyglądzie!

Koniecznie przeczytaj także artykuł – „Czym zwalczać szkodniki roślin”, który wraz z artykułem – „Czym zwalczać choroby roślin”, opublikowanym w poprzednim, majowym numerze „Mojego Ogródka”, stanowią razem kompendium wiedzy ochroniarskiej.

W numerze czekają na Was ponadto:

• Malownicze trawy – Ta grupa roślin zasługuj na szczególną uwagę przez działkowców. Trawy ozdobne mają same zalety, są bardzo wytrzymałe, wielofunkcyjne, np. mogą być roślinnym parawanem, a co ważne, zdobią działkę od lata do późnej jesieni.

• Bezproblemowa 5 owocowa – Czyli idealny zestaw roślin owocowych na każdą działkę! Zdrowe, łatwe w uprawie, obficie owocujące, jednym słowem – doskonałe!

 Pyszne, zdrowe chwasty – Nie wyrzucaj chwastów! Zjedz je ze smakiem! Rośliny zielne często uznawane za chwasty, są bardzo zdrowe i wartościowe kulinarnie. Poznaj sposoby na wykorzystania działkowych „chwastów” w kuchni i domowej apteczce.

• Piękne i pożyteczne – Wiele gatunków zaliczanych do sadowniczych i warzywnych, oprócz głównej roli użytkowej, może z powodzeniem zdobić działkowe rabaty. Sprawdź, jakie to gatunki. Otocz się smacznymi i atrakcyjnymi roślinami!

• Lato bez komarów – Czego wieczorem nie znoszą działkowcy? Komarów! Tylko u nas znajdziesz zebrane w jednym artykule wszystkie dobre i sprawdzone patenty na walkę z tymi brzęczącymi i gryzącymi owadami. Każdy działkowiec ma prawo do relaksu bez komarów!

 

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego na www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!