Na rynku jest już najnowszy, marcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek i porcja rzetelnej wiedzy ogrodniczej! To również okazja na zamówienie prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

●  Postępujące zmiany klimatyczne, m.in. długotrwałe susze i upały, powodują  zaburzenia w równowadze biologicznej i zakłócają rozwój uprawianych roślin. Doradzamy jak należy projektować współczesne ogródki, aby skutecznie stawiły czoło wymogom współczesności i były oazami zieleni i bioróżnorodności. W praktycznych wskazówkach podkreślamy m.in. znaczenie odpowiedniego doboru roślin, przygotowania gleby, racjonalnej gospodarki wodą, tworzenia architektury i kompozycji roślinnych przyjaznych zwierzętom.

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy na działce w ROD można mieć zbiornik na deszczówkę?”, „Czy brak zapłaty opłaty za energię elektryczną może stanowić podstawę zablokowania dostaw prądu na działce w ROD?”.

 

●  Wiosna to tradycyjny czas robienia ogrodniczych zakupów, a jednocześnie bardzo dogodny okres sadzenia większości roślin ozdobnych i owocowych! Pomagamy w realizacji przemyślanych wcześniej planów na zakładanie nowych upraw i aranżację rabat. Polecamy m.in. wspaniałe odmiany letnich kwiatów cebulowych, spektakularne drzewa i krzewy, superbyliny a także cenne i oryginalne rośliny sadownicze (np. wieloodmianowe), które powinny być niezbędnym elementem działkowych upraw (również na www.dzialkowiecsklep.pl)!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Czy wszystkie ogrody odzyskają pieniądze za wodę?”, „Zasady wycinki drzew – niekorzystne interpretacje”, „Pomoc finansowa dla ROD w 2020 r.”, „Nabywanie działek w ROD – nowa broszura już dostępna!”, „Prawny obowiązek zawarcia umowy na wywóz nieczystości”.

 

● Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego ogłosił pod koniec ub. roku wprowadzenie tzw. talerza zdrowia, zamiast obowiązującej dotąd piramidy zdrowego żywienia. Dzięki temu, osoby dbające o dietę, nie musza już pamiętać jakie produkty znajdują się na różnych piętrach piramidy, a jedynie odpowiednio „ułożyć produkty na talerzu”. Przedstawiamy m.in. przykładowe „talerze zdrowia” i propozycje zdrowego jadłospisu. Doradzamy też jak łatwo obliczyć potrzebną nam w ciągu dnia ilość kalorii!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – kiedy usuwać zimowe okrycia?

● Tniemy drzewa owocowe.

● Nawożenie na dobry start.

● Kalendarz sadzenia roślin ozdobnych.

● Poznajemy miody – miód rzepakowy.

● Uprawiamy żeń-szeń na działce.

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!