Działka w ROD to znakomita recepta na kryzys – zdrowy ruch, świeże powietrze, uprawa własnych owoców i warzyw, mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne a także dobre samopoczucie. Sięgnijmy zatem po najnowszy, czerwcowy numer miesięcznika „działkowiec” – najlepsze źródło aktualnych porad i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej, bezpiecznej dostawy do domu!

● Pandemia COVID-19 od wielu tygodni zmienia nasze życie. Trudno przewidzieć jak będzie się rozwijać, a tym bardziej kiedy się skończy, warto jednak wiedzieć o niej więcej. W obszernym artykule podajemy najważniejsze informacje związane z wirusem i powodowaną przez niego chorobą. Podajemy m.in. 8 sposobów na obronę przed zachorowaniem. Wyjaśniamy też jak wirus się przenosi oraz jakie mogą być objawy zakażenia.

● W tym niełatwym dla wszystkich okresie publikujemy „Zalecenia Krajowego Zarządu PZD z 29.04.2020 r. dla wszystkich działkowców w ROD”. W dwudziestu punktach obejmują one wszystkie aktualnie najważniejsze zagadnienia związane m.in. z gospodarowaniem wodą, uprawą działki, ochroną środowiska, wzbogacaniem wiedzy a także potrzebą prospołecznych zachowań. Z pewnością warto je poznać i się do nich zastosować!

● Zachęcamy do budowy oczka wodnego na działce, które jest nie tylko przyjazną oazą wypoczynku i ważnym elementem ekosystemu. Ogród wodny pozwala retencjonować wodę, co staje się ostatnio niezwykle ważne. Doradzamy m.in. jak zbudować oczko wodne, a także jakie dobrać do niego rośliny i akcesoria.

● Przypominamy o dobroczynnym wpływie ogrodów na człowieka, w myśl starożytnej maksymy „Medycyna leczy, natura uzdrawia”. Warto docenić walory jakie niesie natura, która czyni nas zdrowszymi, kreatywniejszymi, bardziej empatycznymi. Zwiększa też świadomość własnej wartości i pewności siebie, poczucie odpowiedzialności, przydatności i spełnienia.

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Otwarty Program Klimatyczny PZD” a także informacje o dwóch najnowszych broszurach PZD: „Warzywnik intensywnie” i „Bądźmy Eko!”, które trafiły już do wszystkich ROD w PZD!

Postępujące zmiany klimatu, letnie upały i coraz dłuższe okresy suszy, zobowiązują nas do oszczędzania coraz bardziej deficytowej wody. Podajemy skuteczne sposoby retencjonowania i racjonalnego wykorzystania wody w ogrodzie, dzięki czemu, mimo trudności, można uzyskać zdrowe i obfite plony!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zasilanie roślin a susza.

● Wszystko o pielęgnacji pomidorów.

● Jak uniknąć błędów w uprawie pod osłonami?

● Budujemy kącik dla dzieci na działce.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy z bobu!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, nowoczesnych metodach uprawy oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!