Zdrowy ruch na działce, bliski kontakt z naturą i uprawa własnych plonów znakomicie wpływają na naszą kondycję i dobre samopoczucie, co w obecnym okresie nabiera szczególnego znaczenia. Nie wolno nam zatem przegapić najnowszego, majowego numeru miesięcznika „działkowiec” – pełnego cennej wiedzy, ciekawych pomysłów i aktualnych porad, w sam raz na pełnię wiosennego sezonu na działkach. To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie, z gwarancją bezpłatnej i bezpiecznej dostawy wprost do domu!

● Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszego pożywienia – przynajmniej połowę tego co zjadamy każdego dnia! Wyjaśniamy dlaczego jest to takie ważne i jak duży wpływ ma na nasze zdrowie i odporność. Dowodzimy też dlaczego produkty z własnej działki mają przewagę nad tymi nabywanymi w handlu.

● Wiosną często kupujemy i sadzimy nowe rośliny w ogródku. Jednakże w tym sezonie zakupy są utrudnione z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. Zatem, oprócz wspaniałych roślinnych hitów, polecamy też zakupy w ogrodniczych sklepach internetowych (np. www.dzialkowiecsklep.pl), które mogą zapewnić jakość nie gorszą niż w sklepach stacjonarnych!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Apel Krajowego Zarządu PZD w sprawie przestrzegania ograniczeń w korzystaniu z działek w ROD w czasie epidemii”, a także „Komunikat Krajowego Zarządu PZD w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie dostępu do działki w ROD”.

● W cyklu „Nowoczesna działka”, promującym nowe sposoby uprawy roślin na działkach, polecamy oryginalne pomysły na aranżację i prowadzenie drzew owocowych na działce, które łączą w sobie walory ozdobne i użytkowe, dając nam jednocześnie zdrowe i świeże owoce. Zamieszczamy też kilka projektów aranżacji drzew owocowych z roślinami ozdobnymi!

● Fitoremediacja to metoda oczyszczania środowiska za pomocą roślin. Doradzamy w jaki sposób można skutecznie wykorzystywać ją na działkach! Przedstawiamy rośliny, które potrafią oczyszczać glebę, a także powietrze! Polecamy też metody odpowiedniej uprawy i postępowania z roślinami, aby na dobre pozbyć się zanieczyszczeń!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – skuteczne sposoby na chwasty.
● Stosujemy nawozy o spowolnionym działaniu.
● Wszystko o uprawie melonów i kawonów.
● Odróżniamy choroby infekcyjne i nieinfekcyjne.
● Budujemy domki dla owadów.
● Polecamy stewię – własny i zdrowy cukier z działki!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o pielęgnacji roślin, nowoczesnych metodach uprawy oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!